НовиниУкраїнських водіїв можуть зобов'язати «перевзувати» авто відповідно до сезону

Українських водіїв можуть зобов’язати «перевзувати» авто відповідно до сезону

-

Українських водіїв можуть зобов’язати «перевзувати» авто відповідно до сезону

Депутати пропонують зробити наявність зимової гуми обов’язковою у холодний період року. Відповідний проєкт зареєстровано у Верховній Раді.

Правила дорожнього руху в Україні не вказують, коли міняти шини на зимові. Кожен водій сам вирішує це питання. Виробники гуми рекомендують замінювати літню гуму на зимову після того, як середньодобова температура повітря опускається до позначки +7 градусів. Однак деякі водії дотримуються не температурного, а календарного критерію.

У ВР пропонують заборонити участь у дорожньому русі з 1 листопада по 31 березня:

  • транспортних засобів, які мають максимальну технічно допустиму масу не більше ніж 3,5 тонни, які не обладнані усесезонними та/або зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу;
  • транспортних засобів, які мають максимальну технічно допустиму масу більше ніж 3,5 тонни, які не обладнані зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу.

Крім цього, пропонується встановити адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом, не обладнаним сезонними шинами – штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам