Інтерв'юМихайло Прасол: Я працюю заради людей

Михайло Прасол: Я працюю заради людей

-

Михайло Прасол: Я працюю заради людей

У Запорізькій міській раді 64 депутати з 6 партій. Наразі лише одна з партій готова працювати та виконувати свої безпосередні обов’язки – партія Володимира Буряка «Єднання». Останній раз сесію вдалося скликати 11 червня, тоді окрім безпосередньо питань міста було прийнято зміни складу до постійних комісій.

Для жителів Запоріжжя, які цікавляться політикою та слідкують за суспільно-важливими подіями у місті, інформація про колапс міської влади не новина. Тим же, хто не слідкує за політичними подіями, слід знати, що у Запоріжжі вже понад місяць не можуть зібрати сесію міської ради. Така ситуація склалась через політичні амбіції окремих депутатів та політичних партій.

Що відбувається зараз

На останній спробі скликати 7-му сесію міський голова Володимир Буряк заявив про те, що прогулюючих депутатів необхідно розпустити. Щоб розпустити міську раду, необхідна юридична підстава, яка наразі існує – не проведення сесії, на якій мають розглядати земельні питання протягом 1 місяця. З відповідним зверненням до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, яке стосується розпуску 8-го скликання депутатів Запорізької міської ради, звернувся Володимир Буряк. Як вiн заявив, причина такого звернення – більше ніж місяць представники «Слуги народу», «ОПЗЖ», «Європейської Солідарності», «Нової політики» і «Партії Шарія» не приходять на засідання, а отже, не виконують норми Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», який зобов’язує їх брати участь у пленарних засіданнях для розгляду соціально важливих питань.

Заява партії «Єднання»

Депутати партії Володимира Буряка підтримали його звернення щодо розпуску міської ради. З метою підтвердження своїх намірів партія провела відкриту для засобів масової інформації прес-конференцію, на якій депутати могли висловити свої думки з приводу ситуації у міській раді. Також депутати вже не бачать можливостей та компромісів між коаліцією, міським головою та його партією «Єднання».


У ці хвилюючі усіх містян часи на наші запитання відповів депутат від партії Володимира Буряка «Єднання» Михайло Прасол.

Ви вже давали нам коментар з приводу колапсу у Запорізькій міській раді, ваша думка не змінилась?

– Ні. Моя думка й не могла змінитися. Я й досі вважаю, що необхідно припинити гратися у політику. Депутати чудово знають, як у нас багато термінових питань, які неможливо відкласти у шухляду та забути про них. Нас вже місяць очікують питання, які стосуються заробітної плати вчителів, працівників медичних закладів, питання з нарахування коштів родинам бійцiв, які не повернулися з АТО, захищаючи нашу країну. Також ми маємо допомогти з земельними ділянками для захисників, що брали участь у АТО і ООС.

Чим довше сесії не проводять, тим складніше стане вирішення цих питань. Наразі, через недбалість депутатів-прогульників та їх бойкотування сесії ми не можемо допомогти навчальним закладам, вони залишаються без ремонтів, а вже через місяць школи мають вітати школярів! В нас є питання, пов’язані з соціально незахищеною категорією людей, зокрема, iз дітьми загиблих на Донбасі бійців! Всі ці заклади та всі ці люди залишаються без допомоги із бюджету, а вони не тільки заслуговують, але й мають на це право. Я вже не кажу про те, що нас вже очікує опалювальний сезон, він вже близько. Потрібно мобілізувати усі свої сили, та, маючи можливість, попередити ще більші проблеми.

Я не можу зрозуміти, навіщо депутати, які зараз прогулюють сесії, взагалі балотувалися. Вони не працюють. Люди їм повірили, вони обрали їх депутатами, щоб вони допомагали та вирішували їх питання, а їм просто плюнули в обличчя. Депутати вирішили погратися у політику і зовсім забули свої обов’язки перед виборцями.

Ваша партія підтримує заяву Володимира Буряка. Чи згодні ви скласти свій депутатський мандат, щоб пройшли перевибори депутатів у Запорізьку міську раду?

– Безсумнівно! Скажу більше, я першим готовий скласти свій мандат, якщо завдяки цьому вчинку усі інші депутати вчинять так само. Зараз важливо, щоб була змога вирішити питання жителів Запоріжжя. Для мене найважливіше – люди. Я став депутатом саме для вирішення проблем людей, чим наразі й займаюся – як у своїй приймальні, так і на сесіях Запорізької міської ради.

Те, що я готовий скласти мандат, не означає, що я кидаю людей напризволяще. Навпаки, я хочу ще раз довести їм, що вони керують містом, а ми лише допомагаємо їм це робити, адже робота депутата і полягає у тому, що ми працюємо заради людей.

 

Михайло Вікторович, ви депутат Запорізької міської ради, обраний у 6-му окрузі, Вознесенівському районі. Якщо дізнатися про ваш робочий день, то ви завжди допомагаєте своїми виборцям. Як ви змогли досягти такого рівня довіри від жителів вашого району?

– Так, я майже завжди на своєму районі. Мені, як депутату, зрозуміло те, що люди обрали мене з однією метою – допомагати. Саме знаючи про свою мету, я і допомагаю людям, які мене обрали. Район великий, а у житті багато маленьких і не дуже проблем. У мене вже багато років системно працює приймальня за адресою: вулиця Зелінського, 3, каб. 23. Прийом проводимо завжди за графіком: щопонеділка з 10 до 13 години та кожної п’ятниці – з 13 до 16 години. До мене постійно йдуть жителі зі своїми проблемами, а я в свою чергу намагаюся максимально допомогти їм усім, що у моїй компетенції.

Саме завдяки щоденній взаємодії з жителям району, я багато чого знаю і можу бачити усю картину. Ніхто не знає про слабкі місця району краще, ніж його жителі, а вони у свою чергу розповідають про ці проблеми мені. Саме завдяки багаторічній невпинній допомозі мені і почали довіряти, а з довірою прийшло ще більше можливостей робити життя району та його жителів та всіх нас краще.

Навіть коли я у відрядженні, люди не залишаються напризволяще. Моя команда завжди готова вислухати жителів Вознесенівського району та допомогти вирішити їхні проблеми.

Ви багато разів казали, що зриви сесії заважають вашій роботі. Як саме вони заважають?

– Така поведінка депутатів мені не зрозуміла. Міські депутати мають допомагати своїм виборцям. Я допомагаю людям зі свого депутатського фонду, але кошти з нього я можу розподіляти лише через певні процедури, головна з яких це прийняття відповідних рішень на сесіях. Якщо сесії не відбуваються, мій депутатський фонд просто «згорає». Тобто кошти, які б я міг направити на допомогу людям, їх домогосподарствам, ОСББ у Вознесенівському районі, усі вони залишаються ні з чим. Будь-яка допомога з депутатського фонду зараз неможлива. У мене до приймальні приходять люди з різними проблемами, а я їм не можу допомогти! Приходять мешканці, у яких хворі рідні, мешканці, які створили своє ОСББ. Усі питають, коли я зможу допомогти, а я не можу відповісти, бо мої повноваження зараз зависли у повітрі. Я зв’язаний по руках і ногах і не здатний розподілити кошти, які маю право розподіляти. Чому мене змушують бути депутатом в кайданках? Наразі я залежу від більшості. Попри всі мої бажання та прагнення допомогти людям я фактично не можу цього зробити. У нас люди сприймають реальність просто: якщо питання вирішуються, то усі чудові, а якщо багато проблем, то усі погані. Зараз я та усі мої виборці в заручниках у депутатів, які прогулюють сесії Запорізької міської ради. Я прагну й надалі допомагати своїм виборцям, щоб вони були впевнені, що вони зробили правильний вибір та обрали ефективного свого депутата. А виборцям депутатів-прогульників я можу лише поспівчувати, адже їх кандидат не виправдав їх довіру.

З приводу допомоги жителям свого району. Як саме ви їм допомагаєте, які проблеми їх турбують?

– У будь-якому районі завжди буде багато питань та проблем. До мене люди приходять з різних приводів, якісь вирішуються легко, якісь більш складно. Ось, наприклад, до мене зверталися люди, яких турбував шум з розважальних закладів на Набережній. Жителям будинків поблизу таких закладів заважали спати вночі. Для мене, як депутата, важливий комфорт жителів. Коли до мене звернулося 250 жителів району з проханням про допомогу для вирішення проблеми з шумом, я без проблем працював вночі. На виконання мого доручення о 22.00 районна адміністрація по Вознесенівському району разом зі мною провели виїзне засідання по заміру шуму та гучності музики у квартирі заявника поблизу Набережної. Люди просили вжити заходів щодо системного шуму, я конкретно відреагував. Жителям району має бути комфортно.

Поступають також звернення з приводу доріг, ми у свою чергу оперативно реагуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб відповідні служби якнайшвидше вирішували проблеми, а також контролюємо виконання робіт.

На минулому тижні ми вже відреагували на звернення з приводу дитячих майданчиків. Нами ведеться робота з наведення ладу на них у Вознесенівському районі. Ми робимо дитячі майданчики більш безпечними – прибираємо небезпечні, аварійні та зламані елементи дитячих майданчиків з дворів району. Вже запланували, що після демонтажу на цих місцях поетапно встановимо сучасні, а головне, безпечні дитячі та спортивні майданчики. Для реалізації цих планів необхідно, щоб всі депутати приходили на сесію міської ради та працювати для жителів, а я, у свою чергу, зміг направити кошти на реалізацію цих проектів з благоустрою району. Якщо депутати будуть працювати на користь громади, то і життя всіх жителів району та Запоріжжя стане набагато кращим.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам