«Укрзалізниця» повідомила, що військовослужбовці, які їдуть у відрядження чи відпустку, можуть придбати квитки зі спецрезерву.
«”Укрзалізниця” виділяє спеціальну бронь для використання військовослужбовцями, які їдуть у відрядження чи відпустку, щоб кожен захисник та захисниця могли швидше діставатися своїх близьких навіть у найбільш піковий для залізниці сезон», — йдеться в повідомленні компанії.
Зазначається, що для спецрезерву виділяється як мінімум 4 купейних і 4 плацкартних місця на кожному рейсі. Тому, якщо про свою відпустку військовослужбовець дізнався в останній момент, коли квитків у вільному продажі вже немає, він може скористатися резервними місцями.
«Такі квитки надходять у вільний продаж виключно після того, як всі заявки від військових уже затверджені. Відбувається це не раніше, ніж за 6 годин до відправки поїзда, щоб навіть у випадку потреби день-в-день наші захисники та захисниці скористатися такою бронею», — зазначили в «Укрзалізниці».
Як придбати квитки зі спецрезерву?
По-перше, треба звернутись до чергового по вокзалу, котрий спрямує пасажира до військової комендатури (комендатури знаходяться у Львові, Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Подільську, Харкові, Знамʼянці, Полтаві, Києві, Житомирі, Жмеринці, Дніпрі, Запоріжжі, Конотопі, Покровську та Козятині) або здійснити дзвінок до Контактного центру «Укрзалізниці» на гарячу лінію за номером 0 800 503 222. Після чого оператори нададуть військовослужбовцю детальну консультацію стосовно усього процесу.
У військовій комендатурі пасажир має пред’явити військовий квиток і документ, який підтвердить необхідність здійснити поїздку в конкретний день (посвідчення про відрядження/відпускний квиток), а потім воїну видадуть спеціальний талон.
Отриманий талон військовослужбовець має віддати касиру на будь-якому вокзалі України. Саме за цим документом пасажиру виведуть квиток із-під спеціальної броні.
«Спеціальна бронь на місця знімається за 6 годин до відправлення поїзда: щоб встигнути отримати талон і придбати квиток — рекомендуємо приїжджати на вокзал за 8 годин до відправлення поїзда або раніше», — додали у компанії.
Якщо в місті, де знаходиться військовий, немає комендатури – скористатись бронею можна у касі, пред’явивши ВПД (військовий проїзний документ), який дає право на безкоштовне користування транспортом. Отримати цей документ військовослужбовці можуть у своїх частинах.