НовиниЗа межею бідності в Україні опинилася кожна четверта людина,...

За межею бідності в Україні опинилася кожна четверта людина, — Світовий банк

-

За межею бідності в Україні опинилася кожна четверта людина, — Світовий банк

За минулий рік рівень бідності в Україні зріс з 5,5% до 24,2%. По суті за межею бідності опинилися понад 7 млн людей. Про це йдеться в звіті Світового банку.

Аналітики банку зазначають, що в Україні різко подорожчали їжа, паливо та деякі послуги. Місцями подорожчання досягло рівня в 50%. За словами регіонального директора установи зі Східної Європи Арупа Банерджі, «неофіційно» безробіття в Україні становить 36% (на початку квітня Мінекономіки повідомляло про 30%).

Великий розрив у рівні бідності спостерігається між українськими містами і селами. Найбільш відчутними наслідки кризи є саме в сільській місцевості. Економістка Олена Білан розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти. Вона пояснює, що минулорічне падіння ВВП на 30% спостерігається переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу.

У свою чергу, Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 25% і запровадив комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення. Облікова ставка – це показник, що визначає відсоток, під який Нацбанк надає кредити комерційним банкам. Від нього залежать відсоток, під який банки надаватимуть кредити, та депозити фізичним особам, а також бізнесу.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам