НовиниНа ЗАЕС порушені всі принципи ядерної безпеки

На ЗАЕС порушені всі принципи ядерної безпеки

-

На ЗАЕС порушені всі принципи ядерної безпеки

Ситуація на тимчасово окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції залишається нестабільною – там повністю або частково порушені всі основні принципи, так звані «сім стовпів» ядерної безпеки. Про це заявив директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі.

«На початку квітня Запорізька АЕС вперше за майже півтора року зазнала прямого нападу. Ці атаки порушили перший з п’яти принципів захисту Запорізької АЕС, які я виклав Раді директорів рік тому. Напади та часті відключення ліній електропередач за межами майданчика через військові дії створюють вкрай небезпечну ситуацію», доповів Ґроссі.

Він зауважив, що питання, пов’язані з кадровим забезпеченням, регулярними перевірками і технічним обслуговуванням, а також аварійними заходами на майданчику, залишаються складними і становлять ризики для ядерної безпеки і захищеності станції.

«Місія МАГАТЕ не має доступу до деяких важливих для ядерної безпеки ділянок Запорізької АЕС, а також до відкритих дискусій з усім відповідним персоналом. Це заважає Агентству неупереджено та неухильно оцінювати ситуацію з точки зору дотримання семи основних принципів і обмежує нашу здатність постійно надавати чітке підтвердження того, що пять конкретних принципів дотримуються», — сказав він.

Також директор МАГАТЕ нагадав, що з квітня всі шість реакторних блоків Запорізької АЕС перебувають у стані холодного зупину.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам