У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що робити, якщо у момент радіаційної аварії ви опинилися на вулиці з домашньою твариною.
Перше, що треба зробити – якнайшвидше зайти у будівлю, щільно зачинити вікна та двері. Тварину варто помити або обробити водою, якщо є можливість – використати мило чи шампунь. Якщо ж немає доступу до води – достатньо буде протерти улюбленця вологими серветками.
Якщо у тварини є порізи чи подряпини, їх варто закрити, щоб під час миття запобігти потраплянню радіоактивного матеріалу в рану. Тварину потрібно тримати подалі від вікон, дверей та щілин. Корм і воду для неї зберігайте у герметичних контейнерах або пляшках. Перед відкриванням контейнер/пляшку протріть вологими серветками або мокрим рушником, а також промийте водою посуд та килимки для тварини.
Очікуйте на подальші інструкції від влади. Якщо з’явиться відповідна рекомендація – проведіть домашньому улюбленцю йодну профілактику.
Дозування калію йодид для тварин:
- кішкам і собакам вагою до 10 кг – 50 мг;
- собакам вагою 10-30 кг – до 85 мг;
- собакам вагою більше 30 кг – до 125 мг.
У разі евакуації, слід рухатися швидко, але не бігти, щоб додатково не здіймати радіоактивний пил. Для евакуації невеликих тварин варто використовувати спеціальні переноски. За можливості, покривати їх щільною тканиною. Після прибуття до пункту евакуації варто зняти тканину з переноски та обробити тварину вологими серветками.