НовиниСвітовий банк надасть українським родинам допомогу на ремонт житла

Світовий банк надасть українським родинам допомогу на ремонт житла

-

Світовий банк надасть українським родинам допомогу на ремонт житла

У межах нового проєкту Світового банку понад 100 тисяч родин в Україні отримають допомогу на проведення термінового ремонту житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення. Про це йдеться в пресрелізі Світового банку від 30 серпня.

«Проєкт “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)” дозволить власникам будинків провести дрібний ремонт, наприклад, замінити розбиті вікна або відремонтувати пошкоджений дах. Кошти на ремонт також надаватимуться власникам осель у багатоквартирних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту», — сказано в повідомленні.

Станом на лютий 2023 року, загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України, оцінювалася у понад 50 мільярдів доларів США. Проєкт «HOPE» покликаний допомогти відремонтувати приблизно дві третини пошкоджених житлових будинків в країні, які вважаються придатними для ремонту.

«Це початкове фінансування на загальну суму 232 мільйони доларів США дозволить відшкодувати видатки на ремонт людям, чиї будинки зазнали часткового пошкодження, включаючи близько 98 000 окремих будинків і 8 000 домогосподарств у 160 багатоквартирних житлових будинках у пяти регіонах», — пояснили у Світовому банку.

Там розповіли, що фінансування проєкту «HOPE» складається з позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі 70 мільйонів доларів, забезпеченої гарантією уряду Японії, та гранту у розмірі 162,5 мільйона доларів від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. Згодом очікується додаткове фінансування до 800 мільйонів доларів США від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

За оцінками, наведеними в повідомленні Світового банку, від початку повномасштабного вторгнення в Україні постраждало близько 1,4 мільйона житлових одиниць (7 відсотків від загального житлового фонду), в яких проживає 3,5 млн людей. Майже 87% пошкодженого житла – це багатоквартирні будинки.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам