НовиниВ Україні пройде масштабна акція з прибирання на заповідних...

В Україні пройде масштабна акція з прибирання на заповідних територіях

-

В Україні пройде масштабна акція з прибирання на заповідних територіях

16–17 вересня гуманістичний рух UАnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях. Масштабні акції відбудуться у п’ятьох національних парках і заповідниках України, де через екоцид, спричинений повномасштабним вторгненням РФ, страждають і гинуть тварини. Про це повідомили організатори маршу у своїх соцмережах.

«Ми розуміємо, що наслідки екоциду, який спричиняє Росія, жахливі: знищення цілих видів тварин, довкілля. Цього року ми хочемо зробити марш не лише символічною, а й практичною подією. Всеукраїнський марш прибирання це наш спосіб подбати про тварин, які опинились під загрозою», — розповів засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.

За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, через війну уражено 20% природоохоронних територій. Понад 23 000 тонн парникових газів потрапили в атмосферу через пожежі внаслідок російських обстрілів. Від бойових дій постраждали 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, а в українській частині Чорного моря загинули 120 дельфінів.

Викиди забруднювальних речовин виявилися катастрофічними, загальні збитки вже сягнули 4,2 млрд доларів. Ця сума наразі не враховує прямі збитки, завдані внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

«Після підриву Каховської ГЕС оголились пляжі, повні сміття, в якому плутаються тварини і страждають. Досі гектари територій забруднені пластиком, який тварини їдять і помирають. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги. Ми маємо взятись і очистити ці парки. А заразом звернутись до світової спільноти з закликом покарати Росію за екоцид і допомогти Україні впоратись», — додав Тодорчук.

Парки, де відбуватиметься прибирання:

  • Національний природний парк «Голосіївський», місто Київ;
  • Національний природний парк «Бузький гард», Миколаївська область;
  • Національний природний парк «Гуцульщина», Івано-Франківська область;
  • Національний заповідник «Хортиця», місто Запоріжжя;
  • Національний парк «Ужанський», Закарпатська область.

Зоозахисники UAnimals закликали інші організації, а також усіх небайдужих, провести марш прибирання у своєму місті чи селищі, якщо це не порушує правил безпеки.

Довідка. UAnimals – це всеукраїнський гуманістичний рух, що пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. У 2017 році активісти провели перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам