«Без надії сподіваюся» — біля Запорізької обласної державної телерадіокомпанії відбулася акція «Інформаційна година»

0

Аліна Беломийцева

Сьогодні, 25 лютого, біля Запорізької обласної  державної телерадіокомпанії відбулася акція «Інформаційна година». Ця акція відбулася одночасно в  семи регіонах України — Запоріжжі, Житомирі, Рівному, на Закарпатті, Миколаїві, Херсоні та Луцьку  в знак протесту проти скорочення часів регіонального громадського телебачення та радіо.

В Запоріжжі на Всеукраїнську акцію зібралися багато стурбованих жителів міста, журналісти,  представники громадських організацій, які просто занепокоєні ситуацією, яка зараз відбувається в сучасному медіапросторі. Справа в тому, що Наглядова рада суспільного мовлення має намір скоротити єфірний час регіональних радіотрансляцій до однієї години в день, а на вихідні регіони взагалі будуть мовчати.  . В 2014 році радіомовлення скоротили майже до 4 годин, а  в 2017 році до 3 годин 10 хвилин на добу. Зараз регіонам хочуть залишити лише одну годину, мотивуючи це «непрофесійним підбором контенту». Хочуть прибрати культурні та інші регіональні програми, але якщо з радіоєфіру регіонів зникне власний контент, то сенс суспільного мовлення пропаде взагалі.

 

На мітингу був присутній голова Комітету захисту суспільного мовлення в Запоріжжі Володимир Подчос. » Ми писали офіційне звернення до Наглядової Ради, але відповіді так і не отримали. Пізніше, ми відправили лист голові правління Зурабі Аласанії та заступниці голови Офісу Ради Європи — відповідь також не отримали», — підкреслив Володимир.  11 лютого було позачергове засідання Наглядової Ради, де члени Ради розглядали повідомлення, яке отримали від колективів філій ПАТ «НСТУ». Як було зазначено в протоколі засідання №39, занепокоєнних керівників почули, але не зрозуміли.  В якому плані: колективи філій не борються за посади людей, яких можуть скоротити, вони лише хочуть виробляти власний контент. Комітет висунув свої вимоги до Наглядової Ради: зупинити те, що зараз відбувається в медіапросторі, подискутувати  з Наглядовою Радою та її членами на черговому засіданні та отримати більш детальну інформацію щодо концепції.

Чому саме 25 лютого?

Голова редакційної ради суспільної телерадіокомпанії України Ольга Вакало каже: » 25 лютого -це день народження Лесі Українки. До нашої душі припав її вірш «Contra spem spero!». «Без надії сподіваюся» є епіграфом до нашої діяльності, до нашої розбудови суспільного мовлення. Ми наразі маємо три надії для чіткого сподівання та упевненості в нашій перемозі: люди, які можуть давати відсіч і перемагати потужну інформаційну атаку, правління та керівництво та  наглядова рада», — підкреслила в своїй промові Ольга.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь