Думаючи про людей

0

Для чого обирають депутатів? Мабуть, для того, щоб вони презентували думку своїх виборців, а також лобіювали потреби певного округу. Оперативно реагуючи на актуальні проблеми свого, 79-го округу, народний депутат України Юлія Яцик постійно ставить відповідні питання перед урядом, міністерствами, відомствами, зокрема, і правоохоронцями, а також місцевими органами влади.

Народний депутат надає відповіді на найгостріші питання, чує думки громадськості, які потім трансформує у законопроєкти та формує свою позицію для голосувань в стінах українського парламенту. Саме таким депутатом є Юлія Григорівна.

За звітний період народний депутат Юлія Яцик провела багато зустрічей, на які жителі округу приходили як з особистими, так і з колективними зверненнями. За кожним зверненням нею були вжиті заходи депутатського реагування. Активно відстоювати права громадян в кримінальному процесі ще одна можливість допомогти людям, які вірять у свого депутата. Як правниця депутат добре розуміє важливість відновлення прав на правосуддя. Вона реагує i на безпосередні звернення, і на ситуацію загалом.

Піклуючись про здоров’я

Сьогодні в контексті коронавірусної пандемії більш ніж актуальне питання охорони здоров’я, адже наявність певного медичного обладнання може врятувати величезну кількість життів. Турбуючись про життя своїх виборців, Юлія Яцик доклала чимало зусиль щоб надати медикам зі свого округу можливість працювати та рятувати життя мешканців громади. Саме завдяки її ініціативі:

— громадам області передали сім нових апаратів штучної вентиляції легенів Vsmart VFS-410. Сьогоднi цi апарати рятують життя і здоров’я мешканцям 79-го округу — в медико-санітарній частині Енергодару, Василівській та Михайлівській багатопрофільних лікарнях;

— КНП «Кам’янсько-Дніпровська центральна районна лікарня» отримала для потреб пацієнтів, хворих на коронавiрус, 15 кисневих концентраторів; — КНП «Василівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» — 10 концентраторів;

— КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина» м. Енергодар — 5 концентраторів;

— сім сучасних апаратів штучної вентиляції легень з Запорізької міської лікарні №7 були розподілені між лікарнями Запоріжжя, Вільнянська, Оріхова та Дніпрорудного;

— довгоочікуваний сучасний апарат екстра-класу для ультразвукової діагностики з доплером та комплексом насадок отримала Енергодарська СМСЧ;

— новий цифровий рентген Calypso F MTOes вартiстю 5 млн грн отримало КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина» — це обладнання буде розміщене, разом з придбаним раніше теж за державні кошти комп’ютерним томографом Optima CT450, в новому відремонтованому приймально-діагностичному відділенні СМСЧ — однієї з опорних лікарень області;

— була здійснена поставка комп’ютерного томографу Supria на 32 зрізи (виробник Hitachi Ltd, Японія), оснащеного АЕС-пристроєм для здійснення автоматизованого контролю експозиції та оцінки дози опромінення пацієнта, на суму 12 млн грн;

— надали системи ультразвукової діагностики Arietta Prologue на суму близько 2 млн грн;

— придбання нових систем цифрової мамографії для Василівської багатопрофільної лікарні, СМСЧ у Енергодарі та Дніпрорудненської багатопрофільної лікарні загалом на 10 млн. грн.

— народним депутатом України Юлією Яцик було передано новітнє медичне обладнання для комплектування відділення невідкладної медичної допомоги та операційної пологового відділення КНП «Василівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Василівської міської ради Запорізької області;

Окрім обладнання, необхідне і місце для його розташування, а також для розміщення пацієнтів. Саме тому проводиться постійна робота по залученню інвестицій в розвиток охорони здоров’я громади. Згідно Президентської програми «Велике будівництво», у січні 2021 року був завершений перший етап ремонтних робіт відділення екстреної та невідкладної медичної допомоги, яке розташоване на першому поверсі триповерхової будівлі лікарні, на суму 7 млн грн.

Взаємодія влади

Також до Запорізької області надійшла частина гуманітарної допомоги з США, надана благодійною організацією Direct Relief, що стало можливо за сприяння Президента  України Володимира Зеленського, Посольства України в США, Міністерства охорони здоров’я та Благодійного фонду.

Запорізькій обласній інфекційній лікарні Юлія Яцик передала лікарські засоби Bamlanivimab у кількості 810 флаконів, а також Etesevimab у кількості 1060 флаконів, які використовують під час лікування Covid-19.

Препарати діють безпосередньо на вірус – зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи його проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень.

Загальна кількість допомоги складає 60 тис. флаконів з лікарськими засобами на суму 19,496 мільйонів доларів США.

Законотворчість

На сьогодні за авторством та співавторством народного депутата України Юлiї Яцик подано та зареєстровано 95 законопроекти України. Із зареєстрованих законопроектів 15 вже стали дійсними. Кожен з цих законопроєктів у той чи інший спосіб позитивно впливає на життя українців. Юлія Яцик завжди тримає руку на пульсі, слідкує за тим, як живуть люди та розуміє, що їм необхідно.

Один з таких проєктів був №5807 під назвою «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи». Через складну епідемічну ситуацію, а також великий попит, центри надання адміністративних послуг не могли впоратись з такою великою кількістю бажаючих. Зміни до закону було запропоновано з метою спрощення затверджених процедур та оптимізації переліку підприємств, яким необхідно було подавати інформацію.

Про те, наскільки Юлія Григорівна піклується про своїх виборців, також можливо прослідкувати на прикладі проекту постанови №5382. Цей проект постанови називається «Про звернення до Кабінету міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій». Задля своїх виборців депутат навіть була готова піти проти думки інших депутатів, а також партій. Вміння натиснути на колег, умовити їх прийняти необхідну постанову є ключовою вимогою до успішного депутата, який не є маріонеткою чи кнопкодавом.

Підтримка ОТГ

Всі розуміють, що кошти на розвиток міст та громад не виникають з повітря, їх отримують з податків, а потім розподіляють. Бюджет планують заздалегідь, а потім вже адаптують його під певні обставини. Юлія Григорівна це розуміє, а насамперед опікується медичною сферою. Задля забезпечення певного рівня медичного обслуговування, та уникнення дефіциту коштів, вона внесла особисту правку до закону «Про державний бюджет України на 2022 рік»:

— збільшити за загальним фондом видатки споживання за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я» на  700 млн грн.

За ініціативи народного депутата Юлії Яцик також було спрямовано субвенції до бюджетів ОТГ 79 округу:

  • Реконструкція міського парку у м. Василівка 7 млн. грн.
  • Капітальний ремонт площі «Центральна» в місті Кам’янка-Дніпровська 7 млн. грн.
  • Придбання комплектів дитячих меблів у дитячі садки «Малятко», «Струмочок», «Васильок» у Василівці та ясел-дитячого садка «Сонечко» у с. Водяне на 250 тис. грн.
  • Придбання звукового обладнання для ліцею у Роздолі на 100 тис. грн.
  • Придбання холодильного обладнання для оновлених харчоблоків у 6 школах Степногірської громади на суму 90 тис. грн.
  • Придбання ігрових майданчиків які встановили у Степногірську, Дніпрорудному, Великій Білозерці, Новодніпровці загалом на 310 тис грн.
  • Придбання пароконвектомату у харчоблоки дитячого садка та школи загалом на 100 тис. грн.
  • Придбання ноутбуків у школи та дитячі садки Новодніпровки, Іванівки, Кам’янки, Великої Знам’янки загалом на 130 тис. грн.

Юлія Яцик висловлює надію, що її законотворчі ініціативи сприятимуть поліпшенню життя українців, а що стосується безпосередньої роботи на її рідному окрузі, то тут їй не позичати енергії і планів. Люди не повинні відчувати себе один на один зі своїми проблемами, переконана народний депутат. Для них вона прагне боротися з бюрократією та халатністю i планомірно вирішувати завдання, поставлені життям.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь