Чи запрацюють літні табори?

- Advertisment -

Чи запрацюють літні табори?

Валерія Будило

Пройшла вже третина літа, а дитячі табори відпочинку ще не запрацювали, і більшість українських дітей ризикує в цьому році залишитися без оздоровлення.

Ситуація не дуже радісна – після тяжкого для багатьох родин «навчання-онлайн» діти ще й стали заручниками карантинних обмежень: формально без батьків на вулицю не можна, кінотеатри та розважальні центри закриті, а в літні табори потрапити пощастить далеко не всім бажаючим, адже в рамках продовження карантину діяльність цих закладів заборонена до 31 липня 2020 року.

Самим таборам теж несолодко – неможливість повноцінно працювати  для багатьох закладів в подальшому може стати причиною їх повного закриття, адже вони і так виживають із останніх сил.

На сайті Офіційного  інтернет-представництва Президента України створено петицію в підтримку відкриття літніх таборів. «У постанові уряду про перехід до адаптивного карантину, оприлюдненій 20 травня, немає жодного слова про дитячі оздоровчі табори. Відвідування закладів дошкільної освіти цією ж постановою дозволяється з 25 травня, а діяльність відпочинкових баз та готелів – з 10 червня. Таке враження, що про сферу дитячого оздоровлення просто забули!» — пише автор петиції.

Петиція душе швидко зібрала багато суперечливих коментарів. З одного боку, мова йде про про тисячі літніх таборів, які приймають щоліта понад 2,5 мільйона дітей, потребуючих оздоровлення та відпочинку, серед яких багато дітлахів з малозабезпечених сімей, які потребують соціальної підтримки. З другого боку, батьки не хочуть ризикувати здоров’ям своїх дітей, наражаючи їх на небезпеку зараження COVID-19.

Питання про табори для дітей на літній період досі відкрито: «Аналізуємо ситуацію, як дати рекомендації по відкриттю дитячих таборів. Я думаю, що нам знадобиться ще кілька днів, в тому числі ми будемо консультуватися, і рішення буде прийматися на уряді», — заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

На місцевому рівні про долю дитячих таборів цього літа теж ніхто нічого не знає. Посадовці Запорізької облдержадміністрації кажуть, що нічого не можуть вдіяти, адже немає чітких вказівок уряду і Держпродспоживслужби з цього приводу.

В той же час деякі літні табори все ж готуються до відкриття, працюючи над забезпеченням належних умов для дітей, а також дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, про що повідомили в Департаменті молоді та спорту.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Достойное вниманияСВЯЗАННЫЕ
Рекомендуется Вам