АналітикаПоразка Заходу - успіх Москви

Поразка Заходу – успіх Москви

-

Поразка Заходу – успіх Москви

Андрій Владов
Підсумкова резолюція саміту G20, на жаль, не містить засудження Росії як держави-агресора. І нехай вона має рекомендаційний характер, але все одно означає поразку Заходу та перемогу Глобального Півдня.

На саміті «Великої двадцятки» країни Глобального Півдня обіграли Захід у «зерновому раунді»: це ще не програна війна, а всього лише не виграна битва світових демократій. І це мало б змусити ЄС та США зібратися з думками.

Резолюція G20 писалася з «миротворчих ініціатив» президента Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерреша. Обоє активно комунікували з Кремлем.

Соціаліст Гутерреш

Генсек Організації Обʼєднаних Націй Антоніу Гутерреш одягнув блакитну каску миротворця, та на ній проступили червона зірка, серп та молот. Гутерреш таємно листувався з «похмурою конякою» Лавровим і в підсумку пропонував скасувати пригорщу санкцій проти рашистів в обмін на відновлення «зернової угоди».

Зокрема, знову під’єднати один з держбанків рашистів до світової мережі розрахунків SWIFT; страхувати російські кораблі від українських атак в Азовському та Чорному морях; повернути московитам заморожені активи; дозволити російським кораблям знову заходити в порти країн ЄС.

Ще бракувало пропозиції представити Путіна на Нобелівську премію миру, але то, певно, ще в задумі.

Тоді ще здавалося, що заграючи з Кремлем, Гутерреш кинув тінь на всю ООН: згідно з її статутом, секретаріат обслуговує інститути Організації та втілює в життя політику, розроблену ними. Ні Генасамблея, ані Рада безпеки не порушували питання про зняття санкцій з РФ, а значить, Гутерреш проявив волюнтаризм.

Причина такої поведінки очевидна: португалець Гутерреш є соціалістом за поглядами та шукає підтримки в «червоних» лідерів членів Радбезу ООН, зокрема у Китаю та РФ, а також їх «подружки» Бразилії. Адже цивілізований світ дорікає Гутеррешу за бездіяльність, особливо в «українському питанні». От генсек і проявив свою соціалістичну ініціативу.

Крамарь Ердоган

Після зустрічі з Путіним, президент Туреччини Ердоган також заспівав у тій же тональності, що і Гутерреш. Ердоган закликав G20 піти «на деякі поступки» Московії, зокрема під’єднати російські банки до SWIFT, дозволити міжнародним компаніям страхувати російський експорт зерна та міндобрив.

Загравати з РФ турецького лідера змушує натура крамаря (торгаша): з одного боку, його країна на зерні заробить мільярди доларів, з іншого — економіка Туреччини зараз в жахливому стані й потребує нових ринків в країнах третього світу (читай — Глобального Півдня), відтак Ердоган з притаманною східною хитрістю задобрює їх.

Підсумкова резолюція G20 вказує на те, що Глобальний Південь обіграв Захід: країни третього світу скоординували свої вимоги, і змусили заможні держави до компромісу.

«Ми цінуємо зусилля Туреччини та Стамбульських угод за посередництвом ООН, які складаються з Меморандуму про взаєморозуміння між РФ та Секретаріатом ООН з просування російських харчових продуктів та добрив на світові ринки та Ініціативи з безпечного транспортування зерна та добрив з українських портів (Чорноморська ініціатива) та закликаємо до їх повної, своєчасної та ефективної реалізації», – йдеться у декларації.

Водночас західний світ сповідує логіку запуску «зернового коридору» з України без будь-якого погодження з московитами. Бойові літаки британських ВПС почали патрулювати акваторію Чорного моря для захисту з повітря кораблів з українським збіжжям. Та ж Британія пропонує блокувати кораблі РФ в Чорному морі, а Румунія та Болгарія ведуть переговори з Україною про створення альтернативного морського «зернового» маршруту. Плюс, Румунія зміцнює ППО в цій акваторії.

Що в підсумку? Декларація лідерів G20 має рекомендаційний характер, Україна її розкритикувала, зокрема й за те, що РФ жодного разу не названо агресором. Тому практичне значення цього документу лише одне: західні політики повинні проаналізувати, коли та де вони втратили ініціативу, і як змінити розклад сил на шаховій партії світу.

Прогнози й умови

Війна в Україні не завершиться, поки «одна або інша сторона не досягне цілей» військовим шляхом, або не буде прийнято рішення про переговори. Але наразі «цей час ще не настав». Таку думку висловив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марк Міллі, пише РБК-Україна з посиланням на репортаж журналістів CBSNews.

Зазначимо, що в Україні є чітка позиція щодо умов закінчення війни. Зокрема, за словами глави ГУР Кирила Буданова, завершенням війни в Україні буде повернення до кордонів 1991 року. Інакше, якщо не буде повернуто Крим чи Донбас, війна продовжуватиметься, доки всі ці території не повернуться під контроль України. Те ж саме сказав дещо раніше Володимир Зеленський, коли озвучив умову для переговорів із Росією – вихід ЗСУ на кордони 1991 року.

При цьому прогнози Буданова навряд можна назвати оптимістичними. Нещодавно він висловив думку, що навіть після перемоги України у війні Росія захоче реваншу. Україна має мінімум 10 років на підготовку, саме стільки потрібно Кремлю, щоб відновитися у військовому плані.

Вишки Бойка

Україна повернула під свій контроль так звані «Вишки Бойка», які Росія окупувала у 2014 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала їх у військових цілях. Про це повідомляє прес-служба Головного управління МО України.

Повідомляється, що зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і «Сиваш».

«Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Нева», що може відстежувати рух суден у Чорному морі», – йдеться у повідомленні ГУР.

Також повідомляється, що під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

Нагадаємо, вишки Бойка – бурові газовидобувні платформи В312 «Петро Годованець» (побудована в 2010 році) та В319 «Україна» (побудована в 2012 році) біля берегів Криму в Чорному морі. В 2014 році захоплені Росією. Непрозора закупівля плавучих вишок для видобутку газу свого часу спричинила суспільний резонанс через можливе порушення законів України та привласнення державних коштів у особливо великих розмірах колишнім міністром енергетики України, проросійським політиком Юрієм Бойком. Було відкрито кримінальне провадження. Але віз і досі там.

Кім Чен Ин сів у бронепоїзд

Керівник Північної Кореї Кім Чен Ин попрямував на своєму бронепоїзді до Росії на зустріч з Володимиром Путіним, на якій, ймовірно, буде обговорюватися угода про постачання зброї та боєприпасів для російської армії.

Зазначається, що зустріч може відбутися у Владивостоці, куди Путін вирушив для участі в економічному форумі, що відкрився у неділю.

Водночас, за інформацією Bloomberg, диктатори можуть обговорювати постачання озброєнь із КНДР. Також наголошується, що Північна Корея володіє одними з найбільших запасів артилерійських снарядів та ракет до зброї радянських зразків, яку використовує Росія. Боєприпаси з Північної Кореї допоможуть виграти Росії час, доки вона не розгорне їх виробництво. Вказано, що Росія потребує артилерійських снарядів калібру 122 мм та 152 мм, а також реактивних снарядів калібру 122 мм. Північна Корея також є однією з небагатьох країн з великими запасами танків радянського періоду, які Москва використовує у війні проти України, таких як Т-54 та Т-62, та може постачати запчастини до цих машин. Натомість Пхеньян намагатиметься отримати від Росії технології для будівництва атомних підводних човнів та супутниківшпигунів.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам