НовиниУкраїна - кандидат на вступ до Євросоюзу

Україна – кандидат на вступ до Євросоюзу

-

Україна – кандидат на вступ до Євросоюзу

Сьогодні, 23 червня, на саміті країн Європейського Союзу в Брюсселі лідери 27 країн ухвалили офіційне рішення та надали Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також цей статус надали Молдові.

Важливим є те, що статус кандидата відкриває для України початок переговорів про членство в ЄС. Під час переговорів Союз передасть список реформ у 35 сферах із конкретними термінами, у які потрібно буде все виконати. Також як кандидати на вступ до ЄС ми можемо розраховувати на додаткову фінансову допомогу від Європи.

Як повідомив у своєму зверненні президент України Володимир Зеленський, статут кандидата у ЄС – це новий том в історії європейської інтеграції України.

Більшість країн, що вже входять до Союзу, проходили етап кандидатства. Для України це дає новий статус та імідж, адже Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС.

Також, за словами Зеленського, той факт, що Європа визнала нашу країну членом на вступ до Союзу, дає потужний політичний меседж. Це означає, що ЄС визнає здобутки України у становленні зрілого демократичного європейського суспільства.

Після набуття цього важливого статусу Україна зможе приєднуватися до роботи окремих органів та нових програм ЄС, доступ до яких обмежений для третіх країн.

Що Україна має зробити для повноцінного вступу в ЄС?

Від кандидатства до повноцінного вступу до ЄС Україна має запровадити багато проєвропейських реформ.

Зокрема, наша країна далі працюватиме над тим, щоб відповідати Копенгагенським критеріям: посиленням конституційних здібностей та забезпеченням демократії та верховенства права. Тобто Україна має провести низку реформ, наприклад у судовій справі та боротьбі з корупцією. Деякі їх будуть проведені ще під час війни.

Скільки доведеться чекати?

Шлях України до вступу до ЄС залежить від того, наскільки швидко та якісно буде проведено ці реформи. Союз оцінюватиме прогрес України та прийматиме наступні рішення щодо нашої інтеграції. Точного часу для цього немає, у кожній країні було по-різному. Наприклад, Болгарія, Румунія та Хорватія були кандидатами на вступ до ЄС від 10 до 12 років. Словенія змогла приєднатися до Союзу вже через 5 років після набуття статусу кандидата. А Австрії, Фінляндії та Швеції знадобилося лише два роки.

А ось Туреччина ще у 1999 році стала кандидатом на членство в ЄС, проте досі не може стати повноцінним членом Союзу через проблеми у сфері прав людини.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам